TESLİMAT                                

 

 

Piktura olarak siparişlerinizi, sipariş verdiğiniz günden sonra ki maksimum 3 iş günü içerisinde kargoya teslim etmekteyiz. 

Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişler sonraki ilk iş günü olan Pazartesi günü kargoya verilmektedir. Cumartesi öğleden sonra, Pazar ise tüm gün kargo şirketleri çalışmadıkları için, siparişlerinizi kargoya verme imkanımız bulunmamaktadır.

 

 

Resmi ve dini tatillerde yine kargo şirketleri çalışmadığından, siparişlerinizi resmi ve dini tatilleri izleyen ilk iş günü kargoya veriyor olacağız.

Satın aldığınız ürünlerin kargolarını teslim alırken kontrol etmeniz ve eksik, hasarlı veya farklı gelmesi durumunda tutanak ile kayıt altına almanız gerekmektedir.

Kargonuzu teslim alırken kargo paketinde hasar olmadığından emin olun.

Paketinde yada poşetinde hasar olan siparişlerinizle ilgili mutlaka kargo personeline tutanak tutturun.

Ürünlerinizi mutlaka kontrol edin, paket içerisindeki herhangi bir ürünün kutusunda yada ürünün kendisinde hasar/sorun olması halinde mutlaka bu durumları da kargo personeline tutanak altına aldırın.

 

 

 

 

 

 

İADE VE CAYMA KOŞULLARI                   

 

 

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 14 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. [email protected] adresine sipariş numaranız ve ilgili ürün kodu ile birlikte iade sebebinizi belirten bir e-posta gönderebilirsiniz. Bu aşamadan sonra iade edeceğiniz ürünü, paket ve içeriğindeki tüm doküman (garanti belgesi, fatura, sevk irsaliyesi, kargo teslim fişi vb.) ile birlikte teslim ederek karşı ödemeli olarak bize ulaştırabilirsiniz. Ürün ile birlikte gönderilen faturanın alt kısmında yer alan iade bölümünün ise doldurulup gönderilmesi gerekmektedir. Kargo anlaşmamız çerçevesince, iadelerin yalnızca Sürat kargo ile yapılması gerekmektedir.  Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam ve hasara uğramayacak bir şekilde paketlemenizdir. İade kargonuz Piktura'nın iade adresine ulaştıktan sonra ürün bedeli 3 işgünü içerisinde, Kredi Kartınıza veya Havale/EFT yapmış iseniz hesabınıza iade edilmektedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanıza bağlı olarak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yansıtılabilmektedir. İadenizin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartı yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı olup Piktura'nın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Özel Koşullar:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir. Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı dışında gönderilmiş, zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, yılbaşı ürünleri gibi dönemsel ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmalıdır.

Ürün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.
Aynı siparişe ait ikinci ve daha sonraki iadeler müşteri tarafından kargo ücreti ödenerek gönderilmesi gerekmektedir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR